W pobliżu zabytkowego centrum Sintry znajduje się jedna z najpiękniejszych i najważniejszych atrakcji turystycznych miasta – rezydencja oraz park Quinta da Regaleira.

Portugalia | Widok na rezydencję Quinta da Regaleira
Portugalia | Widok na rezydencję Quinta da Regaleira (by froderik )

Quinta da Regaleira jest jednym ze szczególnych miejsc, które zostało docenione i wpisano je na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rezydencja została zbudowana na przełomie XX wieku w środku gęstego lasu na zlecenie Antonia Augusta Carvalho Monteiro.

Quinta da Regaleira miało wielu właścicieli, na przestrzeni lat przechodziło z rąk do rąk, by w 1997 roku stać się własnością Sintry.

Obiekt składa się z pięknego, bogato zdobionego pałacu i kaplicy oraz parku, w którym znajdują się jeziora, groty, ławki, studnie oraz fontanny.

Pałac składa się z pięciu pięter (piwnica, parter i trzy piętra). Na parterze znajduje się salon, jadalnia, kilka mniejszych sal oraz balkon. Pierwsze piętro składa się z sypialń i garderoby. Na drugim piętrze znajduje się biuro pierwszego właściciela pałacu – Carvalho Monteiro, z kolei na trzecim – mniejsze pokoje oraz taras. W piwnicy miała pokoje służba. Znajduje się tu też kuchnia oraz pomieszczenia magazynowe.

Naprzeciwko głównej fasady pałacu znajduje się kilkupiętrowa kaplica. Warto zajrzeć do środka, by zobaczyć piękne witraże, sztukaterie oraz freski (przedstawiające np. św. Antoniego).

Będąc tu, warto też wybrać się na spacer po dużym, tajemniczym i dość mrocznym parku. Na około czterech hektarach znajdują się bogato zdobione ławki, fontanny oraz wieżyczki, z których rozciąga się niesamowity widok. Park zawiera również sieć tuneli.

Portugalia | Studnia Wtajemniczenia, Quinta da Regaleira
Portugalia | Studnia Wtajemniczenia, Quinta da Regaleira (by torrelodones )