Zapytaliśmy naszych czytelników o portugalskie plaże, które mogliby polecić z czystym sumieniem i poniżej zaprezentujemy cztery miejsca, których z pewnością nie mogą ominąć turyści kochający kąpiele słoneczne. Jednocześnie bardzo przypadła nam do gustu bardzo optymistyczna opinia dotycząca plaż najgorszych, mówiąca o tym, że takich w Portugalii po prostu nie ma.

Portugalia | Costa da Caparica
Portugalia | Costa da Caparica (by endless autumn )

Costa da Caparica

Ten przepiękny, słoneczny pas wybrzeża o białym piasku znajduje się w odległości zaledwie pół godziny drogi na południe od Lizbony.

Mówiąc w skrócie: to po prostu 30 kilometrów wspaniałego piasku, lazurowej wody oraz błękitnego nieba, a wszystko to na tle malowniczych skałek lub wydm.

Miejscowi polecają spacery plażą nawet w słoneczne dni zimowe. Chętnie wypoczywają tu mieszkańcy Lizbony.

Ponta de Calheta

Na liście polecanych plaż znalazła się także Ponta de Calheta znajdująca się na wyspie Porto Santo (archipelag Madery).

Niektórzy żartują nawet, że w Porto Santo właściwie nie ma nic innego do roboty, poza pójściem na plażę. Nie martwi to jednak przybywających tutaj gości, bowiem miękki złocisty piasek, kojący szum fal i piękne zachody słońca są właśnie tym, czego poszukują w czasie urlopu.

Przy dobrej widoczności może uda nam się dojrzeć majaczące gdzieś w oddali zarysy Madery?

Portugalia | Plaże Porto Santo
Portugalia | Plaże Porto Santo (by joaomaximo )

Praia do Guincho

Ta piękna plaża znajduje się w odległości ok 5 km od miasta Cascais i słynie jako jedno z najlepszych w Portugalii miejsc do uprawiania surfingu i windsurfingu. Mniej więcej od maja do października wieje tu pożądany przez miłośników tych sportów wiatr.

Poza błogim lenistwem na plaży można spędzić czas w znajdujących się tu licznych kawiarenkach lub wybrać się na wycieczkę do Sintry lub Cabo da Roca – najdalej wysuniętego na zachód punktu Europy.

Plaża miała także swój epizod w filmie: W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości.

Portugalia | Praia do Guincho
Portugalia | Praia do Guincho (by gustty )

Praia da Rocha

Algarve to najpiękniejszy odcinek portugalskiego wybrzeża słynący ze swoich wspaniałych plaż. Na pewno warto skierować swoje kroki ku Praia da Rocha – piaszczystej plaży z klifami w tle, które pięknie mienią się czerwienią, szczególnie w promieniach zachodzącego słońca.

W regionie Algarve do najpiękniejszych zaliczane są także plaże w Lagos i Carvoeiro (Lagoa).

Portugalia | Praia da Rocha
Portugalia | Praia da Rocha (by lele3100 )