Jedną z lizbońskich atrakcji cieszących się dużym powodzeniem (zwłaszcza wśród najmłodszych turystów) jest Jardim Zoológio de Lisboa – Ogród zoologiczny.

Portugalia | Mieszkanka lizbońskiego zoo
Portugalia | Mieszkanka lizbońskiego zoo (by mrconguito )

Atrakcje i pokazy

W ogrodzie zoologicznym znajduje się około 350 gatunków zwierząt. W ciągu całego roku na terenie zoo organizowane są przeróżnego rodzaju pokazy. Do głównych atrakcji należą: trwające 40 minut pokazy delfinów, karmienie lwów morskich i pelikanów, zaczarowany las – wolno latające ptaki, pokazy gadów – węży i jaszczurek. Oprócz pokazów zwierząt na terenie zoo można przejechać się Teleférico, czyli kolejką linową, zawieszoną ponad ogrodem.

Animax

Animax jest parkiem rozrywki znajdującym się poza obszarem ogrodu zoologicznego. Wejście na jego teren jest darmowe. Park oferuje wiele rozrywek, restauracji, barów, sklepów i miejsc gdzie można odpocząć.

Godziny otwarcia i ceny biletów

W sezonie letnim (21.03 – 20.09) zoo czynne jest codziennie w godzinach 10.00 – 20.00, w sezonie zimowym natomiast (22.09 – 20.03) w godzinach 10.00 – 18.00.

Ceny biletów to koszt 19 euro dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia, 13,5 euro dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat, 15 euro dla osób po 65 roku życia. Dzieci do lat 3 do zoo mogą wejść z darmo. Bilet grupowy kosztuje 17 euro.

Portugalia | Flamingi w Ogrodzie Zoologicznym w Lizbonie
Portugalia | Flamingi w Ogrodzie Zoologicznym w Lizbonie (by mrconguito )

Lokalizacja i dojazd

Lizbońskie zoo znajduje się w centrum miasta, w pobliżu lotniska. Jest miejscem, do którego bardzo łatwo się dostać komunikacją miejską, m.in. metrem, autobusem czy kolejką, ale również samochodem lub rowerem. Wejście do zoo znajduje się na Praça Marechal Humberto Delgado (Plac Marszałka Humberto Delgado).

Portugalia | W lizbońskim zoo mieszka około 350 gatunków zwierząt
Portugalia | W lizbońskim zoo mieszka około 350 gatunków zwierząt (by arzhakov )