Niektórzy śmieją się, że pierwszy mecz półfinałowy Euro 2012 będzie potyczką drużyny hiszpańskiej z samym tylko Cristiano Ronaldo. Dziś, czyli 27 czerwca 2012 r. o miejsce w finale Euro 2012 zawalczą dwie drużyny: Hiszpania i Portugalia.

Portugalia | Cristiano Ronaldo
Portugalia | Cristiano Ronaldo (by ludo29 )

Mecz, który rozpocznie się o 20:45 w Doniecku już od kilku dni wywołuje wiele emocji, a zniecierpliwienie kibiców sięga zenitu. Media aż kipią od komentarzy na temat „bratobójczej wojny”, obie bowiem drużyny pochodzą z Półwyspu Iberyjskiego, poza tym niektórzy zawodnicy przeciwnych reprezentacji pochodzą z tych samych klubów (8 piłkarzy z Realu Madryt: pięciu w reprezentacji Hiszpanii, zaś trzech w Portugalii).

W przeprowadzanych sondażach, tradycyjnie, kibice hiszpańscy prorokują zwycięstwo swojej drużyny, zaś portugalscy – liczą na kolejny przejaw piłkarskiego talentu Cristiano Ronaldo. Hiszpanie wierzą, że wybitny portugalski piłkarz, owszem, strzeli jedną bramkę, ale po ich stronie będą dwa gole, w wykonaniu np.: Xabiego Alonso i Fernando Torresa.

A jak obu drużynom poszło w fazie grupowej Euro 2012?

Portugalia odniosła jedną porażkę w meczu z Niemcami (0:1), pozostałe potyczki były jednak udane: z Danią – 3:2, z Holandią 2:1 i z Czechami – 1:0.

Hiszpania w tegorocznych mistrzostwach ma na koncie trzy zwycięstwa: z Irlandią – 4:0, z Chorwacją 1:0, z Francją – 2:0 i jeden remis z Włochami – 1:1.

Portugalia | Mecz Portugalia – Dania zakończony wynikiem 3:2 (Arena Lwów)
Portugalia | Mecz Portugalia – Dania zakończony wynikiem 3:2 (Arena Lwów) (by erikkristensen )

Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznych mistrzostw jest słynący ze swojego talentu i prezentacji na boisku, pochodzący z Madery, Cristiano Ronaldo.

Media z dużym zainteresowaniem śledzą jego karierę, związane z nim skandale, a także... kolejne zmiany fryzur piłkarza. Ronaldo słynie jako człowiek pewny swojej wartości i narcyz, ale coraz częściej pojawiają się też wzmianki o jego działalności charytatywnej.

Kto znajdzie się w półfinale mistrzostw Euro 2012 wspólnie organizowanych przez Polskę i Ukrainę, przekonamy się już dziś. Zwycięzca zagra w meczy finałowym 1 lipca 2012 z Włochami lub Niemcami (tę potyczkę o finał zobaczymy jutro – 28 czerwca, również o 20:45).

Aktualizacja:

Jaki był wynik meczu Hiszpania – Portugalia? Poznaliśmy go dziś wieczorem: 4:2 dla Hiszpanów w rzutach karnych.