Jeśli marzymy o niezapomnianych wakacjach w krainie słońca, wina i oceanu, powinniśmy za swój cel podróży wybrać Portugalię. „Ziemia łagodnych obyczajów”, bo tak często nazywa się ten kraj, położona jest w zachodniej części Europy Południowej. Jest najdalej wysuniętym na zachód państwem europejskim. Choć Portugalia nie należy do najtańszych europejskich kierunków turystycznych, z pewnością szperając w sieci natkniemy się na jakieś korzystne oferty last minute do tego kraju.

Portugalia | Portugalia często nazywana jest
Portugalia | Portugalia często nazywana jest "ziemią łagodnych obyczajów" (by pedrosimoes7 )

Co warto zobaczyć w Portugalii? Pomoże nam w tym lista Top 10 atrakcji:

Portugalia zachwyci swoich gości ciekawą historią, mnóstwem atrakcji, wspaniałą, tradycyjną kuchnią oraz niezwykłą gościnnością mieszkańców.

Lizbona to wprost kopalnia zabytków i atrakcji. Torre de Belém – symbol Portugalii jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w kraju. Innym miejscem, do którego warto skierować swoje kroki jest największe w europie oceanarium, żyje tu blisko 25 tysięcy zwierząt!

Opuszczając Lizbonę warto wybrać się do pierwszej stolicy Portugalii – Guimarães. Najważniejszym miejscem jest tu Stare Miasto pełne wspaniałych zabytkowych budynków i urokliwych uliczek.

Portugalia | Widok na Lizbonę
Portugalia | Widok na Lizbonę (by rstml )

Podczas podróży do Portugalii możemy wybrać się także na „koniec świata”. Jak to możliwe? Cabo da Roca jest najdalej wysuniętym na zachód punktem stałego lądy Europy. Dawniej myślano, że rzeczywiście jest to koniec świata.

Miejsc, które warto zobaczyć są setki, jeśli nie tysiące. My podpowiadamy, które z nich warto odwiedzić w pierwszej kolejności. Oczywiście trudno zaliczyć wszystkie atrakcje w czasie jednej podroży. Zależeć to będzie od długości naszego urlopu, środków pieniężnych, a także chęci. Ale może komuś z Was udało się zobaczyć wszystkie miejsca z naszej listy Top 10?