Jak myślicie, kto jest najsłynniejszą twarzą Madery? Nie da się ukryć, że oblicze promujące dany region musi być co najmniej urodziwe a najlepiej jeszcze sławne. Z kogóż bardziej mogłaby być dumna Wyspa Wiecznej Wiosny (tak romantycznie nazywana bywa Madera), jeśli nie z pochodzącego z Funchal, wybitnego piłkarza Cristiano Ronaldo?

Portugalia | Ronaldo w koszulce Madery
Portugalia | Ronaldo w koszulce Madery (by blog-idman-yurdu )

W 2010 roku, po tragicznych lutowych powodziach i nawałnicach, które wstrząsnęły krajem, Ronaldo został twarzą kampanii reklamowej, promującej rozwój turystyki na Maderze. Obok jego zdjęcia widniało wymowne hasło: „Made in Madeira”.

Innym wyrazem więzi piłkarza z miejscem jego pochodzenia było pokazanie koszulki z napisem: „Madera” po pierwszej bramce strzelonej w meczu z Villarreal 21 lutego 2010 roku. Ręcznie zdobiony T-shrt znajdował się pod klubową koszulką Realu Madryt. Ronaldo chciał w ten sposób wyrazić solidarność z mieszkańcami wyspy, którzy ucierpieli w wyniku wspomnianego kataklizmu.

To właśnie na Maderze rozpoczęła się piłkarska kariera Cristiano. Jako ośmiolatek grywał on w niewielkim klubie Andorinha, by już w dwa lata później zainteresowały się nim poważniejsze organizacje: CS Marítimo oraz CD Nacional. Dziś Ronaldo jest zawodnikiem Realu Madryt i reprezentacji Portugalii.

Jak dobrze wiemy "twarzy Madery" nie brakuje ani urody, ani sławy.

Poza mnóstwem sukcesów na boisku i imponującą ilością piłkarskich wyróżnień Ronaldo słynie także jako wyjątkowa osobowość.

Szeroko komentowane są zmiany jego fryzur (ponoć raz zdążył zadbać o dwie różne na jednym meczu), zamiłowanie do szybkich samochodów, modny ubiór i otwarcie wyrażana wysoka samoocena, często oceniana jako przerośnięte ego. W sieci aż roi się od jego kontrowersyjnych komentarzy na temat własnej osoby.

Trudno nie zauważyć także pozytywnych cech piłkarza, szczególnie gdy słyszymy o jego udziale w meczach charytatywnych i wspieraniu organizacji pomagających chorym i potrzebującym dzieciom. Także indywidualnie Ronaldo wspierał małego chłopca w walce z rakiem.

Portugalia | Funchal na Maderze – rodzinne miasto Cristiano Ronaldo
Portugalia | Funchal na Maderze – rodzinne miasto Cristiano Ronaldo (by picapau17 )

Publiczny wizerunek Ronaldo jest zmienny, nieco kontrowersyjny, a na pewno niezwykle barwny.

Nie zagłębiając się w to, ile medialnych doniesień jest prawdą, nie można zaprzeczyć, że Ronaldo jest gwiazdą, a życie gwiazd rządzi się swoimi prawami. Jedno jest pewne: piłkarzem jest świetnym i jego rodzinna ziemia Madera ma powody do dumy.

Tymczasem całkiem niedawno Ronaldo witał na Maderze, wraz z synkiem i swoją piękną partnerką Iriną Shayk, Nowy Rok 2013.