Co robisz w pierwszej kolejności, gdy tylko przyjdzie ci do głowy myśl o spędzeniu najbliższych wakacji w Portugalii? Oczywiście chwytasz za komputerową myszkę i zaczynasz buszowanie w sieci.

Portugalia | Relaks na Maderze
Portugalia | Relaks na Maderze (by uggboy )

W dzisiejszych czasach jest to pierwszy i niemal niezbędny element planowania każdego urlopu. Na pewno wygodniej od biegania i dzwonienia po biurach podróży jest usiąść sobie z pyszną kawką przed komputerem i przeszukać zasoby internetu pod kątem haseł takich jak np.: „Wycieczki Portugalia”, „Portugalia wakacje”, „Portugalia hotele”, „Portugalia ceny”, „Portugalia przewodnik” itp.

Pomocna sieć jak na tacy poda nam wszystkie najważniejsze informacje o danym kraju, a także pozwoli przejrzeć bogatą ofertę biur podróży. To duży komfort, gdy mamy nieograniczany czas na zapoznawanie się ofertami, porównywanie ich i zasięganie opinii na forum. Tak więc podróż każdego z nas zapewne zacznie się od zwiedzenia Portugalii jeszcze w domowym zaciszu, wirtualnie.

Osoby niezdecydowane mogą się zastanawiać, co pod kątem turystycznym ma nam do zaoferowania Portugalia i dlaczego warto wybrać właśnie ją, jako punkt docelowy naszego urlopu?

Odpowiedzi jest wiele, tak jak wiele twarzy ma sama Portugalia i jej mieszkańcy.

Portugalia | Krajobrazy Algarve
Portugalia | Krajobrazy Algarve (by portugalproperty )

Na szczycie portugalskiej listy przebojów niezmiennie królują:

  • Algarve – malowniczy region leżący na południu Portugalii. Tutejsze plaże są ciepłe, czyste i uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie, co niewątpliwie przekonuje turystów. Algarve to malownicze klify nad wodami Oceanu Atlantyckiego i śródziemnomorski klimat. Naprawdę trudno dziwić się imponującym statystykom odwiedzin tego zakątka Portugalii.
  • Lizbona – przepiękna stolica Portugalii jest chętnie odwiedzana przez gości z różnych zakątków świata. Turyści dają się uwieść przede wszystkim niesamowitej atmosferze tego miasta. Czy tworzą ją majestatyczne zabytki, ciasne, malownicze uliczki czy klimatyczne kawiarenki rozbrzmiewające dźwiękami fado – to już ocenimy sami.
  • Madera – to wyspa nazywana „Perłą Atlantyku”, która pięknem swej przyrody nieustannie podkreśla, jak bardzo zasługuje na to miano. Niektórzy twierdzą, że w tym miejscu jest zawsze wiosna. I tak bardzo się nie mylą, gdyż klimat Madery jest bardzo łagodny, a temperatury zimowe są niższe od tych letnich zaledwie o 6 stopni.

Dlaczego Portugalia? Bo jest piękna, klimatyczna i przyjazna, a przy tym o niebo mniej popularna od Hiszpanii, co świadczy tylko na plus.

Portugalia | Portugalska turystyka świetnie radzi sobie także w kryzysie
Portugalia | Portugalska turystyka świetnie radzi sobie także w kryzysie (by uggboy )