Jednym z najpiękniejszych miejsc do nurkowania jest właśnie Portugalia. Jej podwodny świat kryje w sobie wiele niespodzianek. Woda jest tu przejrzysta, a różnorodność fauny i flory niezwykle intrygująca.

Portugalia | W wodach Portugalii nurkować mogą jedynie osoby pełnoletnie
Portugalia | W wodach Portugalii nurkować mogą jedynie osoby pełnoletnie (by criminalintent )

Kto może nurkować w Portugalii?

Pamiętajmy, że w Portugalii nurkować mogą jedynie osoby pełnoletnie. Obowiązkowe jest także posiadanie uprawnienia nurkowego, np. PADI i ubezpieczenia.

Nurkowanie w wodach Portugalii najczęściej odbywa się z małej łódki. Przez cały sezon czynne są centra nurkowe, w których wypożyczymy niezbędny sprzęt. Nurkować możemy sami lub z przewodnikiem.

Sagres

Jednym z najlepszych miejsc do nurkowania jest miasteczko Sagres, położone w południowo-zachodniej Portugalii. Cudowny krajobraz, piękne plaże, przejrzysta woda i mała liczba turystów – to jedne z głównych powodów, dla których tak chętnie przyjeżdżają miłośnicy surfowania i nurkowania.

Znajdują się tu dwa centra nurkowe, jedno z nich otwarte jest przez cały rok, drugie tylko w sezonie.

Co kryje wybrzeże Sagres? Znajduje się tu kilka wraków, np. Castillo Moncada oraz Conger Eela. Prawdziwym skarbem są też podwodne korytarze.

Portugalia | Portugalia jest jednym z najpiękniejszych miejsc do nurkowania
Portugalia | Portugalia jest jednym z najpiękniejszych miejsc do nurkowania (by ondasderuido )

Berlengas i Farilhoes

Warto również udać się do rybackiej wioski Peniche. Z tego miejsca zanurkujemy w pobliżu wysp Berlinga i Farilhoes.

Nurkowanie w tym miejscu nie należy do najłatwiejszych. Silne wiatry oraz wysoka fala mogą sprawić dla niedoświadczonych nurków niemały problem. Dlatego najlepiej wybrać się tu latem. Znajdują się tu dwa centra nurkowe.

Okolice Lizbony

Stolica Portugalii położona jest w zachodniej części kraju, nad Oceanem Atlantyckim. W jej okolicach znajduje się wiele miejsc polecanych przez nurków. Najpopularniejszym miasteczkiem jest Sesimbra położona około 50 km od Lizbony. Warte polecenia są również: Cascais oraz Portinho da Arabida.

Portugalia | Wybrzeże w miasteczku Sagres
Portugalia | Wybrzeże w miasteczku Sagres (by kyletaylor )