Wiele osób planujących podróż do Portugalii zastanawia się jacy są jej mieszkańcy? Czy są życzliwi? Czy pomogą nam w potrzebie? A może nie warto nawiązywać z nimi bardziej zażyłej znajomości? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.

Portugalia | Portugalczycy są niezwykle przyjaznym narodem
Portugalia | Portugalczycy są niezwykle przyjaznym narodem (by pedrosimoes7 )

Nastawienie do obcokrajowców

Portugalczycy, tak jak każdy naród mają zarówno cechy pozytywne jak i negatywne. Zdecydowanie zauważalną cechą jest przyjazne nastawienie do obcokrajowców. Jeśli poprosimy ich o pomoc, z pewnością nam jej nie odmówią.

Mieszkańcy Portugalii są też bardzo uprzejmym i grzecznym narodem. Bardzo często usłyszymy z ich ust zwroty grzecznościowe typu: przepraszam, proszę czy dziękuję. Nie przestraszmy się ich głośnych rozmów i energicznego wymachiwania rękami.

W większych miastach, jak na przykład Lizbonie czy Bradze, tempo życia jest szybsze. Portugalczycy są bardziej zabiegani oraz oczywiście zawsze chętni do tańca!

Z dala od zgiełku wielkich miast, zobaczymy prawdziwą twarz Portugalczyków. Są melancholijni, czasem zamyśleni. Sami określają siebie jako brandos costumes, czyli łagodnych obyczajów.

Czas na kawę!

Portugalczycy uwielbiają pić kawę. Mają swoje ulubione kawiarnie, które wieczorem są zwykle bardzo zatłoczone. Wielu mieszkańców uważa, że dzień bez wizyty w takim miejscu jest dniem straconym.

Portugalia | Przyjazne nastawienie Portugalczyków jest dla kraju najlepszą reklamą
Portugalia | Przyjazne nastawienie Portugalczyków jest dla kraju najlepszą reklamą (by pedrosimoes7 )

Czas przy kawie jest doskonałą okazją do niewinnych ploteczek z przyjaciółką, omówienia ważnych tematów czy po prostu przeczytania swojej ulubionej książki. Prawdziwy Portugalczyk nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki kawy.

Przyjazne nastawienie Portugalczyków do osób przyjezdnych jest dla nich najlepszą reklamą. Są oni dumni, że turyści tak chętnie odwiedzają ich kraj.