Ulubionym sportem Portugalczyków bez wątpienia jest piłka nożna. Bardzo dużą popularnością cieszą się też inne sporty, jak np. surfing, wyścigi samochodowe czy golf.

Portugalia | Najpopularniejszą dyscypliną sportową w Portugalii jest piłka nożna
Portugalia | Najpopularniejszą dyscypliną sportową w Portugalii jest piłka nożna (by goulao )

Piłka nożna

Każdy mały chłopiec mieszkający w Portugalii marzy aby zostać piłkarzem. W końcu nie ma co się dziwić mając takie legendy! Do największych sław należą: Eusébio oraz zdobywcy tytuły piłkarza roku FIFA Cristiano Ronaldo i Luís Figo.

Najlepszymi sportowymi klubami w Portugalii są: Sporting CP, SL Benfica oraz FC Porto. W kraju znajduje się 16 stadionów piłkarskich, w tym dwa w samej Lizbonie.

W Portugalii organizowane są zarówno mecze lokalne jak i te światowej klasy.

Wyścigi samochodowe

W Portugalii organizowane są również wyścigi samochodowe Rali Vinho da Madeira oraz Rally de Portugal. Odbywają się tu także motorowe wyścigi Motorcycling Grand Prix (Estoril).

Najbardziej znanym kierowcą rajdowym w Portugalii jest Tiago Monteiro.

Surfing

Bardzo popularną dyscypliną sportu jest również surfing. Według magazynu Sunday Times, Ericeira zajmuje 3 miejsce w rankingu najlepszych miejsc do surfowania na świecie. Każdego roku w Portugalii odbywają się zawody surfingowe Quiksilver Pro Portugal.

Portugalia | Bardzo dużą popularnością, również wśród turystów cieszy się surfing
Portugalia | Bardzo dużą popularnością, również wśród turystów cieszy się surfing (by pedrosimoes7 )

Golf

Portugalia znana jest z licznych pól golfowych. W całym kraju znajduje się ich aż 70, np. Vale do Lobo, Palmares, Quinta do Lago czy Penina Najwięcej jest ich w okolicach Lizbony oraz w regionie Algarve. W miejscowości Vilamoura odbywa się turniej golfowy Portugal Masters.

Nurkowanie

Niesamowitą przygodą jest również nurkowanie. Portugalia posiada wiele miejsc, gdzie poznamy podwodny świat tego miejsca. Najlepsze miejsca do nurkowania to: Sagres, Berlengas i Farilhoes lub w okolice Lizbony.